Vücuttaki Nikotini Temizleyen Mucizevi Yiyecekler - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

10 Kasım 2019 Pazar

Vücuttaki Nikotini Temizleyen Mucizevi Yiyecekler

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Vücuttaki Nikotini Temizleyen Mucizevi Yiyecekler
Şu hayatta en çok zarar veren şey nedir diye sorarsak, cevapların en başında sigara gelir. Evet, keşke kimse başlamasa ya da içenler hemen bıraksa.
Sigaranın insan sağlığına ve vücuduna zararlarına değinmeyeceğiz çünkü hepimiz çok çok iyi biliyoruz; kalp damar tıkanıklıklarının da, akciğer rahatsızlıklarının da başında geliyor sigara.
Bu yazımızda size, -sigarayı bırakacağınızı umarak- vücuttaki nikotinleri temizleyen, dışarı atılımını kolaylaştıran yiyecek ve içeceklerden bahsedeceğiz
Artık suyun vücudumuzdaki yararlarını, tüm hücrelerimizi yenilemeye ve temizlemeye yardımcı olduğunu çok iyi biliyoruz. Aynı şekilde su vücudumuzda biriken toksinlerin içindeki nikotinleri temizler.
Çay olarak tüketildiğinde, sigara yüzünden oluşan ağız ve boğaz enfeksiyonlarını yok ettiği bilinir. Ayrıca akciğer sağlığı için de önemli bir bitkidir.
Demir açısından oldukça zengin olan ıspanak aynı zamanda folik asit deposudur. Folit asit ise tütünün başlıca düşmanlarından birisidir.

Sigaranın kötü etkilerini saymaya kalksak sabahlara kadar bitiremeyiz. Ancak vücutta bulunan A, C ve E vitaminlerinini büyük oranda azaltır. Gün içerisinde kaybolan bu vitaminleri teker teker yerine koymak gerekir. Kivi bu konuda sizin vitamin yardımınıza koşabilir.
Sigara içen insanların karşılaştığı en büyük sorunlardan birisi de C vitamini eksikliğidir. Yeşil biber (dolmalık ya da sivri olarak) bu konuda yardımınıza koşacaktır.
İçerdiği vitaminler sayesinde karaciğerin görevlerini yerine getirmesini destekler ve iyileşmesini sağlar.
Vücudunuza A,B,C ve K vitaminlerininin takviyesini sağlar. Bu vitaminler de nikotinin vücuttan dışarı atılmasında etkilidir.
ısırgan otu, bağışıklık sistemini güçlendirerek, içerdiği yüksek orandaki demir sayesinde de nikotinin vücuttan alıp çok uzaklara götürür.
Karalahana da C vitamini bakımından oldukça güçlü bir antioksidandır. Bunların yanı sıra A ve E vitaminlerini de içerir. Tüm bu yararlı özellikler bir araya geldiğinde vücuttaki zararlı maddeleri ve nikotini dışarı atar.
Sigara vücuttaki karoten miktarını azaltır, kayısı ise bol karoten içeren gıdalar arasındadır.
Kaynak : yemekev.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar