Aspirini Eritip Saçınıza Sürerseniz İnanılmaz Değişim - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

30 Aralık 2019 Pazartesi

Aspirini Eritip Saçınıza Sürerseniz İnanılmaz Değişim

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Aspirini Eritip Saçınıza Sürerseniz İnanılmaz Değişim
Özellikle kadınların saç bakımları hayatlarının vazgeçilmezlerinden biridir. Parlak ve gür saçlara sahip olmak için çok basit evde yapabileceğiniz bir çok bakım kürleri mevcut. Bunların başında gelenlerden biride aspirinle yapılan bakım. İşte daha gür ve sağlıklı saçlara sahip olmak için İşte aspirin kürü
SAÇ RENGİNİ KORUR Özellikle açık renk saçların daha çok etkilendiği, klorlu su, uzun süre güneşe maruz kalma gibi sebeplerden dolayı saç rengi açılabilir. Bu durumu doğal yoldan toparlamak için birkaç aspirinin ılık suda çözülmesini bekleyin, karışımı saçınıza uygulayıp 15 dakika beklettikten sonra durulayın.
SAÇLARI PARLAKLAŞTIRIR Sulardaki kimsayal ilaçlar, güneşin yakmış olduğu saçlar için yine en büyük kurtarcı aspirindeki salisilik asit. Salistik asit saçtaki kırıkları azaltır ve saçın daha parlak olmasına yardımcı olur.

KEPEKLERİ AZALTIR Şampuana ekleyeceğiniz aspirin ile kepek oluşumunu engelleyebilirsiniz. Aspirindeki salisilik asit kafa derisindeki ölü deri hücrelerini çözerek kepekleri azaltacaktır. Saç derinizdeki doğal yağları kaybetmek istemiyorsanız, aspirini ayrı şekilde kullanın. Şöyle ki; haftada bir ezilmiş birkaç aspirini o günlük şampuanınıza katın.
SAÇ DÖKÜLMESİNİ ENGELLER Araştırmacılara göre yüksek oranda prostaglandin D2 bulunan hayvanlar kesinlikle kel oluyor. Bu hipotez doğrultusunda saç dökülmesi yaşayan kişilerde prostaglandin D2 üretiminin yüksek olduğu düşünülmüştür. Aspirin ise prostaglandinin üretimini en iyi engelleyen bileşimlerden biri olarak bilinir.
Saç dökülmesi dünyadaki en eski ve yaygın saç sorunlarından birisidir. Çoğunluğu duygusal stres ve endişe ile alakalı olan pek çok farklı neden saç dökülmesine yol açabilir. Nedeni ne olursa olsun, bu estetik soruna bir çözüm bulmak herkesin istediği bir şeydir. İşte Bu kürleri kullanabilirsiniz.
Saçlarınızın sağlıklı uzamasını sağlamak ve saç dökülmesinin azaltmak için, rahat rahat bu adaçayı ve elma sirkesi karışımını kullanabilirsiniz. HAZIRLANIŞI Suyu kaynatıp içerisine ada çayını ekleyin. 10 dakika kaynattıktan sonra ocaktan alıp deminin çıkması için 5 dakika bekletin. İçerisine 3 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. UYGULANIŞI Bu karışımı saçınıza ve kafaderinize iyicene yedirerek sürün ve kurumaya bırakın, durulamayın.Hindistan cevizi sütü, yıllardır hem saç hem de cilt bakım ürünlerinin üretiminde kullanılan bir malzemedir. MALZEMELER Yarım bardak havuç suyu (125 ml) Yarım bardak Hindistan cevizi sütü (125 ml) HAZIRLANIŞI Havuç suyu ve Hindistan cevizi sütünü iyicene karıştırın. Uygulanışı Karışımı saçınıza sürüp en az 15 dakika bekletin.
Yumurta kükürt, fosfor, selenyum ve çinko gibi saçı güçlendiren ve saç dökülmesini azaltan mineraller içerir. Yumurtayı biraz zeytinyağı ile karıştırarak nemlendirici etkisini arttırarak saç kuruluğu veya kırıkları gibi sorunları da tedavi edebilirsiniz. MALZEMELER 1 Yumurtanın beyazı 1 yemek kaşığı zeytinyağı (14 gram) HAZIRLANIŞI Ufak bir kasede yumurta beyazı ve zeytinyağını bir kaç dakika çırpın. UYGULANIŞI Karışımı saçınıza ve kafa derinize iyicene yedirerek sürün, üzerine bir bone takıp 20 dakika bekleyin ve ardından durulayın.
Soğanlar, kafa derisindeki dolaşımı tetikleyen ve saç uzamasını hızlandıran kükürt açısından zengindirler. MALZEMELER 1 soğan HAZIRLANIŞI Soğanı meyve suyu sıkacağına koyup suyunu çıkartın. UYGULAYIŞI Soğan suyu ile saçınıza ve kafa derinize masaj yapın ve 30 dakika bekletin. Soğanın çok keskin bir kokusu vardır, bu yüzden 30 dakikadan sonra saçınızı iyice durulamalı ve şampuanlamalısınız. Bu tedaviyi haftada 2 veya 3 kez uygulayın.
Kaynak : http://www.ajansgunleri.com/
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar