Başını Yastığa Koyduğu Gibi Yatanların Sırrı Bakın Neymiş - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

11 Aralık 2019 Çarşamba

Başını Yastığa Koyduğu Gibi Yatanların Sırrı Bakın Neymiş

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Başını Yastığa Koyduğu Gibi Yatanların Sırrı Bakın Neymiş
Uyuya kalmak için her şeyi yaptıysanız ve uyumadan önce telefonunuza veya tabletinize bakmıyorsanız ve yinede yatamıyorsanız, başka ne yapabilirsiniz?
“4-7-8 Soluk” diye bir tekniği sizlere öğretmekten memnuniyet duyarız.
Bu teknik hatasız bir biçimde çalışıyor ve umarız sizlerin de acilen uykuya dalmanıza yardımcı olur!
Bu nefes alma biçiminin beyinde kalp atışlarını düşüren ve insanların anında uykuya dalmalarını sağlayan kimyevi bir etkisi vardır.
İlk denemede işe yarayacaktır
Bu teknik Asya’da asırlar süresince uygulandı, ancak Batı’da hiç popüler olmadı. Bununla beraber, bu yöntemin en büyük korunucularından biri Harvard tarafından eğitilmiş analist Dr. Andrew Weil’dir.
Metod üzerine yaptığı araştırmada , Dr. Weil, stresli ve / veya gergin insanların hiç nefes almadıklarını belirtiyor. gerçektende, oldukça az nefes alıyorlar ve bazen farkında olmadan nefesleri bile kesiliyor.

Gelelim Muhteşem Tekniğin Uygulanmasına
gerçektende oldukça kolay.
önce nefesinizi tamamen boşaltın, Dört saniye boyunca suskunca burnunuzdan nefes alın, nefesinizi yedi saniye tutun sonra ağzından sekiz saniye sayarak nefesinizi verin. Hepsi bu kadar. Ardından, üç defa daha yineleyin.
Dört saniye teneffüs edilmesi beyninizi daha fazla oksijen almaya güçler. Nefesini yedi saniye süresince tutmak, oksijenin vücuda girmesini sağlar ve kan akışını etkiler. Sekiz saniye süresince teneffüs edilmesi akciğerlerden karbondioksitin dışarı atılmasını sağlar.
Bu teknik kalp atış hızınızı etkili bir biçimde düşürür ve kan dolaşımınızdaki oksijeni artırır. yatıştırıcı etkisinin bir parçası olan, kendinizi azıcık daha hareketli zannedebilirsiniz.
Andrew Weil’e göre, insanlar bu tekniği günde iki defa uygulamalıdır.
Kaynak : https://www.yemekev.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar