Bu Anne Kızının Saçına Mayonez Sürdü Peki ya Neden

Bu Anne Kızının Saçına Mayonez Sürdü Peki ya Neden
Bitler insan saçı yaşayan ve kafa derisinden alınan kanla beslenen çok küçük böceklerdir. Bu böcekler çok bulaşıcı ve tahriş edicidir ancak zararsızdırlar. Tükürük salgılarlar, sizi ısırdıklarında kaşıntı yaratırlar. Çizilmeden kaynaklanan yaralar bakteriyel enfeksiyona neden olabilir. Çocuğunuzun kafasını kaşındırdığını fark ederseniz, bazı ev ilaçları kullanabilirsiniz. Bu ilaçlar, bu istenmeyen Böceklerden kurtulmanıza yardımcı olabilir.
Saç kurutma makinesi – yumurtaların% 98’i ve bitlerin% 55’i bir saç kurutma makinesi ile etkili bir şekilde yok edilebilir. Saç derisine saç kurutma makinesiyle üflemeye başlayabilir ve uçlarından geçebilirsiniz. Saçın küçük kısımlarında 15-60 saniye tutmalısınız.Sıcak hindistan cevizi yağı – antimikrobiyal özelliklere sahip olan ve ikincil enfeksiyonlara karşı koruyabilen laurik asit içerir. Bir

kısmını mikrodalgada ısıtmalı ve sonra bu ılık yağa kafa derinizde parmaklarınızla masaj yapmalısınız. 30 dakika kalmasına izin verebilirsin. Böylece bir tarakla yumurtaları çıkarabilirsiniz.Hindistan cevizi yağı ve elma sirkesi – ACV ile bit bulaşmış saçları durulayabilirsiniz. Saçlar kuruyken saç derisini ve saçları ACV’yi yıkamaksızın hindistancevizi yağıyla kaplayın. Daha sonra bir duş başlığı uygulayabilir ve en az 8 saat kalabilir. Bu ilaç 3 hafta süreyle haftada bir kez tekrarlanmalıdır.Zeytinyağı – onları boğar ve yerinde öldürür. Yumurtaları çıkarmak için çocuğunuzun saçını taramanız gerekir. Bundan sonra yağı kafa derisine masaj yapmalısınız. Ardından bir duş başlığı takın ve gece boyunca yağın saçlara ve saç derisine yayılmasını sağlayın.Tuz ve sirke – Bu iki malzemeyi kullanırsanız bitler dehidrate olur ve öldürülür. Bir sprey şişesine ¼ fincan tuz ve ¼ fincan ılık sudökmeniz gerekir. Bu karışımı saçınıza ve saç derinize uygulayabilirsiniz. Uygulamadan sonra saç tamamen kurumasını bekleyin. Daha sonra, saçı kaplayın ve zeytinyağı veya hindistancevizi yağıyla başlayın ve gece veya 8 saatten fazla kalmasına izin verin.Soğan – bitleri öldüren bir kimyasal olan kükürt içerirler. Bir macun yapmak için soğanı karıştırın ve sonra suyu süzerek bir elek haline getirin. Bu sıvıya saç derisine masaj yapın ve en az 2 saat boyunca duş başlığıyla kapatın. Sonra durulayın ve bir şampuan kullanın. Sonunda saç kurutma makinesi ile kurulayın. Tedavi 3 gün ve ardından takip eden 2 ay boyunca ayda bir kez takip edilmelidirÇay ağacı yağı – 20 damla çay ağacı yağı 2 çay kaşığı normal şampuanla karıştırıp, saçınızı yıkarken karışımı kullanabilirsiniz. Mayonez – Çocuğunuzun saçını kaplayın ve saç derisine masaj yapın. Başlığı duş başlığıyla örtün ve gece boyunca kalmasını sağlayın. Sabahları hafif bir şampuanla külleyin ve sol taraftaki yumurtaları bir şampuanla çıkarın.
Kaynak : http://www.ajansgunleri.com/

Yorumlar