Bu Test İle Gözlerinizin Ne Kadar İyi Olduğunu Kontrol Edin - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

21 Aralık 2019 Cumartesi

Bu Test İle Gözlerinizin Ne Kadar İyi Olduğunu Kontrol Edin

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Bu Test İle Gözlerinizin Ne Kadar İyi Olduğunu Kontrol Edin
Günümüzde çevremizdeki birçok araç var. Tüm gün, her gün bilgisayarlarımıza ve cep telefonlarımıza bakıyoruz ve bu da vizyonumuzu etkiliyor . Kaç kişi gözlerini günün sonunda ağrıyor, veya bulanık görmeye ve göz kuruluğuna sahip hissediyor? Bu semptomların tümü oftalmik problemleri gösterebilir .Çeşitli görme yetersizlikleri vardır: renk körlüğü, yakın ve uzak görüşlülük ve astigmatizm en yaygın problemlerdir Bazen bir insan bu sorunları yaşadığını bile bilmiyor herkesin böyle gördüğünü düşünüyor .Bu resimlerde ne görüyorsun? İpucu: bakış açısı önemlidir!
Evet, kelebekler var ! Kırmızı-yeşil renk körlüğü en yaygın renk yetersizliği türüdür . Bu arada, erkekleri kadınlardan çok daha fazla etkiliyor .Tüm bu noktalarda gizli olan nedir?
7 ve 16’yı görüyor musun? Bu test Japon oftalmolog Shinobu Ishihara tarafından yapıldı . Aslında 1917’den beri kullanılıyor!
Biraz daha numaraya ne dersin?Bu var 13 ve 8 ! Kırmızı renk körlüğü olan insanlar 1’i, yeşil renk körlüğü olan insanlar 3’ü görür ve her ikisi de 8 yerine 3’ü görür!
Biraz daha zor yapalım!
Eğer buldunuz 12 ve 9 ? Kırmızı-yeşil renk körlüğü olan insanlar 17 ve 0’a bakınız.Basit görünüyor mu?
Bir şeyler gör? Bir kere daha dene! Hala hiçbirşey? Doğru!
Yine de, kırmızı-yeşil renk körlüğü olan insanlar 45 görüyor!
Maviden ne çıkıyor?Hayır, havuz katı değil! 503 burada saklanıyor!
Yeşil ekranı tanıyor musunuz? Aksiyon!
Hayır, hiçbir şeyi vurmayacağız, sadece 276 sayısını bulmaya !Bu kırmızı öfke bazı rakamları gizler!Evet, kırmızı renkler çok farklı olabilir! Bazı insanlar diğerleri arasında benzer gölgeler göremez, ya sen? 641’i görebiliyor musun ?Eğer uçuruma bakarsanız … ne görüyorsunuz?
Küçük deniz kızının derinden yüzmesini bekliyor musun? Hayır, arkadaşının 84 size gözlerinin mükemmel olduğunu söylemesi için yolladı !Bütün çizgiyi okuyabilir misin yoksa şarkı söyleyebilir misin?
Ben renk körü, kahve siyahı ve yumurta akı … Bu Sayma Kargalar şarkısını hatırlıyor musunuz?
Ve son soru: kelimesini görüyor musun ….Daltonizm ?! Eğer yaparsan – kesinlikle sende yok!
Umarız testimizi beğenmiş ve resimlerdeki her şeyi tanımıyorsunuzdur. Ancak unutmayın, burada belirtilen belirtiler varsa – göz doktorunuza danışın! Ve lütfen gözlerinizi gevşetmek için bu egzersizleri kullanın Kaynak : https://sifalitarifler.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar