Çok Konuşan Birinden Kendinizi Nasıl Kurtarabilirsiniz - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

2 Aralık 2019 Pazartesi

Çok Konuşan Birinden Kendinizi Nasıl Kurtarabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Çok Konuşan Birinden Kendinizi Nasıl Kurtarabilirsiniz
Büyükanneleri, kedileri ya da sadece işe yürüme yolları hakkında “eğlenceli” bir hikaye: Bazı insanların düşüncelerini ifade etmeleri gerekir ve duramazlar. Elbette, kibar olmak ve insanları rahatsız etmemek önemlidir, ancak bu onların zamanını akılsız şeyleriyle boşa harcadıkları bir noktaya gelebilir. Bu yüzden burada yapılacak en önemli şey, kendiniz için “savaşmak” ve bu insanlardan nasıl kaçılacağını bilmek.
1. Kibarca dinlemek
İlk adım sabırla dinlemek. Bu kişinin size ne söylemeye çalıştığını anlamak önemlidir . Belki de ifade etmeye çalıştıkları ya da göstermeleri gereken bir duygu olduğu önemli bir düşüncedir. Ya da belki, hayran olmak istiyorlar. Gerçekten önemli bir şeyse, konuşma çok uzun sürmemelidir.
2. Sık sık ana noktanın ne olduğunu sormak
Kişinin konudan sapmaya devam etmesi, ilgisiz şeyler ve detaylar hakkında daha fazla konuşması olabilir. Bu durumda, onlara konuşmanızın asıl amacını hatırlatmak iyi olacaktır. Bunları da sorgulayabilirsiniz, bu yüzden cennetten dünyaya geri dönmek zorunda kalacaklar. Sonuçta, insanlara zamanınıza saygı göstermeleri gerektiğini göstermek güzel.
3. Onları arayabilir misiniz diye sorma

Daha önce yaptığınız konuşmayı bitirmeye çalıştığınız tüm denemelerden sonra, yine de durmazlarsa, daha iddialı olmak için yüksek bir zaman olabilir. Onlara kibarca, ancak güvenle, onlara müdahale etmenin sakıncası var mı diye sorabilirsiniz . Bazıları konuşmanın çok uzun süredir sürmekte olduğunu farkedebilir ve bazıları da düşüncelerini tamamlamalarına izin vermenizi isteyebilir.
Gerçekten bir seçeneğiniz olmadığından, bitirmelerine izin vermek iyi. Ancak başka bir konuya geçeceklerini hissettiğin an, onları tekrar kesmek için şansın bu.
4. Tabloları açmak
Bunları yarıda kestikten sonra “masaları çevirebilirsiniz”. Konuşmayı tamamen durdurmak yerine, onlar hakkında bir yorum ekleyebilirsiniz. Kendiniz, köpeğiniz veya arkadaşınız hakkında benzer akılsız bir hikaye eklemek aslında olumlu bir etkiye sahip olabilir. Onları nasıl hissettiğinizi tecrübe edecek ve konuşmayı bırakabileceklerdir.
5. Onlara vaktiniz olmadığını söylemeBazen insanlar sadece ipucu alamazlar. Onlara biraz daha fazla baskı yapmak zarar vermez. Onlara artık onları dinlemek için zamanınız olmadığını söyleyerek , şu anda çok meşgul olduğunuzu ve artık rahatsız edilemeyeceğinizi göstereceksiniz. İşiniz biter bitmez konuşmayı bitirebilirsiniz. Ve eğer konuşmalarını bitirmek için geri dönerlerse, “Şimdi olmaz, hala meşgulüm” diyebilirsiniz.
6. Belirli bir konuşma süresinde anlaşma
Onlara sıkı bir program olduğunu hatırlatmak da hile yapabilir. Bazı durumlarda, zaman yetersizliğinden ve yapılması gerekenlerin miktarından bile şikayet edebilirsiniz. Konuşmasını gerçekten bitirmek istediklerini görüyorsanız, tekrar yapabileceğiniz belli bir zaman önerin . Bunu yaparken, yapılacak çok işin olduğu için bunu seçmenin o kadar kolay olmadığını bir kez daha vurabilirsin.
7. Sevmediğini göstermeHerhangi bir şeyi umursamadıkları ve konuşmayı durduramadıkları olabilir. Sadece hayat hikayelerini yollarında tanıştığı herkese anlatmak istiyorlar. Konuşmalarını durdurma hilelerinin hiçbiri işe yaramazsa, durumu sevmediğini gösterebilirsin. Rahatsız olmuş yüz ifadenizle birlikte vücut diliniz, konuşmalarının artık hoş karşılanmadığını gösterecektir.
8. Sadece ayrılıyor
Kaba, ama etkili. Sizi, görevlerinizi yerine getirmekten ve beden dilinizi görmezden gelmekten alıkoyacakları noktaya gelirse, bu sizin için bir işaret olabilir. Evet, yalnızca zamanı izinli . Ne de olsa, yeter, yeter, kendi hayatına ve konsantre olman gereken şeylere sahipsin.
Hiç konuşmayı bırakamayan biriyle tanıştın mı? Bu insanlarla nasıl başa çıkıyorsun? Hikayelerimizi yorum bölümünde paylaşalım!
Kaynak : https://www.yemekev.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar