Yatağınızın Yanında Telefon İle Uyuyanlar Dikkat ! - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

21 Aralık 2019 Cumartesi

Yatağınızın Yanında Telefon İle Uyuyanlar Dikkat !

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Yatağınızın Yanında Telefon İle Uyuyanlar Dikkat !
İçinde yaşadığımız dünyada, cep telefonu kullanımı günlük yaşam için giderek daha önemli hale geliyor. Öyle ki, 7 gün 24 saat koymadık. Nereye gidersek gidelim yanımıza alıyoruz ve eğer evde unutursak, bir şeylerin eksik olduğunu hissediyoruz. Günün hiçbir saatinde kapatmıyoruz ve onunla komodinin üstünde uyuyoruz. Bu alışkanlık sağlığımız için zararlı olabilir. Bir cep telefonunun yanında yatmanın kötü olup olmadığını bilmek ister misiniz? Aşağıdaki makalede cevabı bulun.
Bu gadget’ı iletişim, iş ve hatta internette gezinmek için kullandık. Bu teknoloji ile faturaları bile ödeyebilir ve bankacılığa gidebiliriz. Birçoğumuz bu çok yararlı alet olmadan yaşayamam. Bugünden itibaren günlük yaşamlarımızda bu telefonlar olmadan hayatımız bitmiyor. Bir ankete katılanların yüzde 60’ı telefonlarını tuvalette olsalar bile kullandıklarını söyledi.

Bununla ilgili bilmediğimiz şey, bu telefonların sağlık sorunlarına neden olabilecek radyasyon içerdiği için bizim için çok zararlı olabileceği.
Cep telefonunu başucu masasına bırakmanın da bir diğer riski de kaygı seviyemizi arttırması, sürekli uyanık olmamız ve her zaman ne olabileceğine dair beklentilerimiz olması, Her bildirim aldığımızda her zaman e-posta veya sosyal ağlar vb. Bu, stres, uykusuzluk, zayıf konsantrasyon, bilimsel problemler, verimlilik eksikliği, sinirlilik, kabuslar, baş ağrıları, vb.En iyi yapmamız gereken ilk önce kullandığımız telefonları incelemek ve aşağıdaki ipuçlarını takip etmektir:
1. Telefon görüşmelerini minimumda tutun.
2. Kullanılmadığı zaman telefonunuzu uçak moduna getirin.
3. Açık bir telefonun yakınında bir yerde uyuma.4. Arama yaparken bir kulaklıklı mikrofon seti veya hoparlör telefonu kullanın.
5. Telefonunuzun daha az güç kullanması için iyi bir alım arayın.
Kaynak : https://sifalitarifler.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar