Dut Yaprağının Faydaları - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

31 Ocak 2020 Cuma

Dut Yaprağının Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Dut Yaprağının Faydaları
Dutun sağlığımıza sağladığı faydalar kadar dut yaprağı da sağlığımıza bir o kadar faydalıdır. Dut yaprağı birçok hastalıkta şifa niyetine kullanılmaktadır. Dut yaprağı faydaları nelerdir, dut yaprağı çayı nasıl yapılır sorularının cevabını bu yazımızda bulabileceksiniz. İşte dut yaprağı faydaları…
Ateş düşürücü etkisi vardır: Dut yapraklarından hazırlanan çayın tüketilmesi ateş düşürücü etkisini görmenize yetecektir.
İdrar söktürücüdür: Dut yaprağı çayının idrar söktürücü etkisi vardır ve vücudunuzdaki ödemi atmanıza yardımcı olur.
Kan şekerini dengeler : Dut yapraklarından oluşan çayı içmek aynı zamanda kan şekerinizi dengelemeye yardımcı olmaktadır.
Kalp sağlığı açısından önemlidir: Dut yaprağının kalp rahatsızlıklarına da iyi geldiği bilinmektedir. Dut yaprağının faydalarından kalp için yararlanmak isteyenlerin, dut yapraklarını, alıç çiçekleri ile birlikte kaynatarak, elde edilen karışımın suyunu içmeleri gerekmektedir.
Soğuk algınlığı, boğaz ağrısı: Dut yaprağının faydaları arasında boğaz ağrısı ve bronşit tedavisi de yer almaktadır.

Öksürük giderici: Dut yaprağının faydaları arasında yer alan öksürük giderici etkisinden yararlanmak için, dut yaprağının çayı yapılmalı ve bu çayın, sabah kahvaltısından ve akşam yemeğinden önce, aç karna içilmesi önerilmektedir.
Karaciğere faydalıdır: Dut yaprağının karaciğerdeki hücreleri temizlemesine yardımcı olduğu bilinmektedir.
Cilt hastalıklarına iyi gelir: Dut yaprağının egzama hastalığında destek amaçlı kullanıldığı bilinmektedir.
Antioksidan kaynağıdır: Dut yaprağı ölçülü miktarda tüketildiğinde vücuttaki serbest radikallerin gelişmesine engel olur. Dut yaprağında yer alan antioksidan miktarı serbest radikallerin gelişmesine engel olur.
Ağrı kesici: Ağrı kesici özelliği bulunmaktadır
Dut yaprağından yeterli miktarda fayda sağlamak için çayının tüketilmesi gerekir. Dut yaprağı çayı sağlık açısından oldukça önemlidir. Dut yaprağı çayının nasıl yapıldığını merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız tarife göz atabilirsiniz.
Dut Yaprağı Çayı Tarifi
Dut yaprağı çayı nasıl yapılır?
Malzemeler
4 adet kurutulmuş dut yaprağı
1 litre su
İlk olarak suyu bir kabın içerisinde kaynatın. Kaynayan suyun içerisine 4 adet kurutulmuş dut yapraklarını ekleyin. Bu şekilde yaklaşık 2 saat boyunca demlenmesini sağlayın. Demleme işlemini gerçekleştirdikten sonra çayınızı akşam ve sabah olmak üzere günde iki bardak tüketebilirsiniz. Dut yaprağı çayını yemeklerden önce içmek daha faydalı olacaktır.
Dut yaprağı kadar dutun da sağlığımıza bir çok faydası bulunmaktadır. Dutun faydalarından da kısaca bahsedebiliriz.
Dutun Faydaları
Sindirimi düzenler: Dut meyvesi de dut yaprağı gibi sindirimi düzenlemeye yardımcı olmaktadır. Karın bölgesinde oluşan aniden gelen kramplara ve kabızlık sorununa dut oldukça iyi gelir.
Kansızlık tedavisinde kullanılır: Dut içerisinde yüksek oranda demir barındırır. Dut tüketmek kansızlık sorununuzun giderilmesine yardımcı olacaktır.
Vitamin deposu: Dut içerisinde A,C,K vitaminlerinden bolca barındırmaktadır. Bu sayede antioksidan özelliği bulunmaktadır.
Kalsiyım deposu: Dut içerisinde yüksek oranda K vitamini barındırmasından dolayı kemik sağlığına oldukça iyi geldiği bilinmektedir. İçerisinde yer alan yüksek oranda K vitamini kemik erimesi rahatsızlığına da iyi gelecektir.
Romatizmal ağrılarda: Dut meyvesi, birçok hastalığa iyi geldiği gibi romatizmal ağrılara, böbreklerdeki ağrılara, kansızlık, stres, yorgunluk gibi rahatsızlıklara da iyi gelir.
Egzama tedavisinde dut yaprağı: Egzama türü şikâyetleriniz varsa dut yaprağını deneyebilirsiniz. Dut yaprağında
Kaynak: https://www.kadinlarduysun.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar