Sudocrem Nedir, Nasıl Kullanılır? - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

9 Şubat 2020 Pazar

Sudocrem Nedir, Nasıl Kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sudocrem Nedir, Nasıl Kullanılır?
Sudocrem Nedir, Faydaları Nelerdir?
Sudocrem 1930’lu yıllarda Thomas Smith tarafından geliştirilen ve daha sonra sudocrem adı ile yeniden isimlendirilen bir kremdir. Anti-septiktir. Anti-septik özelliğini benzil alkolden almaktadır. Çinko içermesi ile de cildin nemli kalmasını sağlamaktadır. Yine içeriğindeki bazı maddeler de iyileştirici özelliğini artırmakta ayrıca; cildi yumuşatmakta ve yatıştırmaktadır.
Sudocrem aslında bir pişik kremidir. Bununla birlikte çinko gibi maddeler içermesi ile cilt lekeleri, cilt yaraları, egzamada da oldukça faydalıdır. Hatta uçuğa bile iyi geldiği de belirtilmektedir. Yine yaşlılarda hareket edememekten kaynaklanan yatak yaraları, hafif güneş yanıkları ve çocuklardaki isilik tedavisinde de iyi sonuçlar vermektedir.Sudocrem Nasıl Kullanılır?
Bebeklerdeki pişik üzerinde oldukça etkili olan sudocremi sivilce ve sivilce izlerinin tedavisinde de kullanabileceğinizi belirtmiştik. Yalnız burada birkaç hususu hatırlatmadan geçmek istemiyoruz.
Birincisi kremin sürüleceği bölgenin iyice temizlenmesi gerekir. Bunun için temizlik losyonları ya da Ph seviyesi yüksek cilt temizleyicilerini kullanmanızı tavsiye ederiz.İkinci bir husus eğer sivilce tedavisinde kullanacaksanız direkt sivilcenin üzerine uygulayın. Çünkü sivilceli olmayan kısımlara da sürmeniz gözeneklerin tıkanmasına ve sivilce artımına neden olabilir.
Son olarak da gece yatmadan evvel kullanın.Gelelim sivilcede kullanımına: ilk olarak cildinizi nazikçe temizleyin. Parmağınızın ucuyla az bir miktar kremden alın ve sivilcelerin üzerine dairesel olarak yavaşça uygulayın. Geceyi böyle geçirin ve sabah ılık su ve yumuşak bir temizleyici ile yüzünüzü temizleyin. Birkaç gün içerisinde belirgin bir fark görürsünüz.Egzama, cilt yaraları, pişik, kesik gibi durumlarda da sıkıntılı bölgeye bu kremden sürmeniz yeterli olacaktır.Hatırlatma: Bu yazı bilgilendirme amaçlı olup, tüketim tavsiyesi değildir.
Kaynak: https://www.elisiornek.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar