Aftları Sadece 1 Saat İçerisinde İyileştiren Doğal Çözüm - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

29 Mart 2020 Pazar

Aftları Sadece 1 Saat İçerisinde İyileştiren Doğal Çözüm

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Aftları Sadece 1 Saat İçerisinde İyileştiren Doğal Çözüm
Ağız yaralarının acısı hem çok zordur hem de geç iyileşir derken yine çözümü kendi mutfağımızda bulduk. Üstelik bu tarif ağız yaralarını sadece 1 saat içerisinde geçiriyor. Üstelik bu uygulanan yöntemlerin hepsi doğal..
Özellikle kış mevsiminde, bağışıklığın düşmesiyle birlikte gün yüzüne çıkan aftlar yemek yerken ya da sıcak bir şeyler tüketirken bizleri zorlar. Yemek sıkıntısının dışında oluşan yarayı ısırmak da cabası! Bu lanet sancıyı geçirmenin de kolay bir yolu varmış. Aradığımız şifa tam da mutfağımızdaymış aslında..Peki nasıl geçer bu aftlar? Malzemeler: 1 yemek kaşığı sumak 1 tatlı kaşığı sirke 1 subardağı su Nasıl hazırlanır? 1 bardak suyu cezveye koyun ve kaynatmaya bırakın.Su kaynadıktan bir iki dakika sonra 1 yemek kaşığı sumağı ilave edip 3 dakika daha kaynatın.Karışım ılıdıktan sonra 1 tatlı kaşığı sirkeyi ekleyin (Organik sirke tercih edin)İlaçınız tamamen soğuduktan sonra süzün ve gargara yapın.Kış günü ağız yaralarının yanı sıra dudak çatlamaları da sık görülen bir problemdir. Bunu aşmak için ise ev yapımı doğal dudak balmı hazırlayabilirisiniz. Nasıl mı? Malzemeler: 1 yemek kaşığı balmumu 1 çay kaşığı bal 1 yemek kaşığı nar suyu 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
Nasıl hazırlanır? Balmumu ve hindistan cevizi yağını benmari usulü eritin. İki malzeme de eritiktensonra nar suyunu ilave edin. Yaklaşık 1 dakika kadar karıştırıp üzerine balı ekleyin. Bir tur daha karıştırın. Karışım hazır. bu balmı bir krem kutusuna alın ve oda sıcaklığında soğutun. 1 günün sonunda dudak kreminiz hazır. Sabah akşam olmak üzere günde 2 kez uygulayın.
Kaynak : www.yenidenhaberler.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar