Cebinizdeki Hekim “Kabak Çekirdeği” - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

13 Mart 2020 Cuma

Cebinizdeki Hekim “Kabak Çekirdeği”

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Cebinizdeki Hekim “Kabak Çekirdeği”
Yapılan araştırmalara göre kabak çekirdeğinin içeriğinde bulunan sterollerin, prostat dokusunu negatif doğrultuda etkileyen DHT seviyesini eksilttiği tanımlanmıştır. Uzmanlar kabak çekirdeğini cebinizdeki hekim olarak belirliyor. Kabak çekirdeği içerisinde çok zengin ve yararlı gıda maddesi vardır. Bunlardan en ehemmiyetli olanı ise cucurbitacin isimli bir bileşendir.
1.Kabak çekirdeki yoğun ölçüde magnezyum içermektedir.
Bu surattan magnezyum ambarı diyebiliriz. Magnezyum, bizim hayatsal kaynağımız olan maddedir. Bedenin muntazam çalışması için gereken 300 den fazla değişik biyokimyasal tepkininin yaradılışından sorumludur.
Magnezyum lüzumumuzun yüksek bir ölçüsünü karşılamak için her gün yarım su kadehi kabak çekirdeği yemeliyiz. Vasati %92 günlük magnezyum lüzumumuz karşılanmış olur.
2.Kabak çekirdeği natürel olarak kullanılan viagra dır.
Erkeklerdeki testesteron seviyesini çoğaldırır ve cinsel sıhhatinde mucizeler yaratır. Kabak çekirdeği, içerisinde B,C,D,E ve K vitaminleri kapsadığından dolayı libido üzerinde büyük rolü vardır.

Cinsel sıhhatten ayriyetten kabak çekirdeğinde çinko doludur, bu da yüksek olan testesteron seviyelerinin arttaki güçtür.
3.Kabak çekirdeği bulunduğunuz modu değiştirir ve ani bir biçimde sıcak basmalarını azaltır.
İçerdiği triptofanbeynin serotonin üretmesine yarayan bir aminoasit sayesinde yaşamış olduğunuz ruh halinizi daha hoş bir hale getirir.
Beden ısısını dengeleyen bu kabak çekirdeği magnezyum yetersizliğinden kaynaklanan durup dururken sıcak basmalarını da azaltır.
4.Kabak çekirdeği kansere birebirdir.
Kabak çekirdeki “cucurbitacins” olarak öğrenilen bileşikler tarafından çok zengindir. Yapılan bir araştırmalara göre,bu bileşiklerin kanser rehabilitasyonuna iyi geldiğini hatta bazı cins kanser hücrelerini yok ettiği ortaya çıkmıştır.5.Kabak çekirdeği,en ehemmiyeti meselemiz olan uykusuzluk meselesine iyi gelmektedir.
Natürel bir amino asit olan “tryptophan” kapsayan kabak çekirdeği uyku niteliğinizi yükseltebilir. Beden tarafından “uyku hormonu” olarak öğrenilen serotonine dönüştürülen tryptophan uyku bozuklukları rehabilitasyonu için önerilen yiyecekler arasında yer alıyor.
Yatmadan 2-3 saat evvel 1 avuç kabak çekirdeği yiyerek uyku niteliğini yükselten melatonin ve serotonin seviyelerini artırabilirsiniz.
6.Kabak çekirdeği diyabete iyi gelir.
Kabak çekirdeğinin diyabet hastalığına tesiri henüz yalnızca laboratuvar hayvanları üzerinde yapılan araştırma neticelerine dirense de ilk neticeler oldukça umut verici. Yapılan bu araştırmalarda kabak çekirdeği ve kabak çekirdeği yağının diyabetik hayvanlarda insülinin tertip edilmesine takviyeci olduğu belirlenmiş.Aynı araştırma neticelerine kabak çekirdeği diyabet sebebiyle görülen böbrek hastalıklarına karşı koruma sağlıyor. Bunun başlıca sebebi kabak çekirdeğinin hür radikalleri nötralize ederek muhtelif hastalıkların gelişimini süratlendiren oksidatif strese karşı uzuvları koruması.
Omega 3: Kabak çekirdeğinin de aralarında bulunduğu ham yemişler nebat kaynaklı omega 3 yağ asitleri bakımından en sıhhatli kaynaklardır. Bitkisel omega 3 yağ asitleri Alfa Linolenik Asit veya ALA beden tarafından çok daha tesirli EPA ve DHA omega 3 yağ asitlerine dönüştürülür. Bedenimiz omega 3 üretmediği için lüzumumuz olan omega 3 yağ asitlerini ancak harcadığımız yiyeceklerden alabiliriz.
Ehemmiyetli bir bileşen olan omega 3 eklem kireçlenmesinden bunalıma, bebek gelişimden astıma, dikkat eksiliğinden Alzheimer’e kadar pek çok hastalığın önlenmesinde ve rehabilitasyonunda kullanılmaktadır.
Kabak Çekirdeği Kmahsulün YapılışıKabak çekirdeğinin kabuklarını çıkardıktan sonra havan ve robot desteğiyle ezin. Daha sonra kabak çekirdeklerini ocakta kaynayan suya ilave edin ve ocağın altını kapatın. Takribî 15 dakika bu biçimde dinlensin.
Ardından süzerek çekirdeklerden temizletin. Elde ettiğiniz kabak çekirdeği suyunu her gün kumpaslı olarak için. Bu kür yalnızca prostat gelişmesi için değil, genel sıhhat meselelerine karşı öneri edilir.
Peki, Fazla Kabak Çekirdeği Yemenin Bir Hasarı Var mı?
Çok fazla kabak çekirdeği yerseniz günlük almanız gereken kalori ölçüsünü aşabilirsiniz. Misalin bayağıda gün boyu 2000-2500 kalori alıyorsanız yalnızca 200 gram kabak çekirdeğinden bu kalori ölçüsünün yarısını alabilirsiniz. Ayrıca yağ bakımından zengin olan kabak çekirdeği almanız gerekenden fazla yağ almanıza yol açabilir. Yağın aşırısı ise mide sızısına ve ishale yol neden olabilir
Kaynak: drsaglik.net
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar