Zemzem Suyunun Olağanüstü Yararları

Zemzem Suyunun Olağanüstü Yararları 
Zemzem suyu, İslam dininin en büyük mucizelerinden biri olarak öğrenilir. Mekke’de yer alan zemzem suyu, Suudi Arabistan Mescidi-haram içinde bulunmaktadır. Kâbe’nin doğusunda yer alan zemzem suyunu öbür sulardan ayıran en ehemmiyetli özelliği şifalı olması ve müslümanlar tarafından ehemmiyetli sayılan bir su olmasından kaynaklanır.
Her sene milyonlarca birey Hac ya da umre için gittikleri mukaddes topraklarda harcadıkları zemzem suyunun rakamsız yararları ise pek çok hadiste yer almaktadır.
Zemzem suyunun yararları kumpaslı bir biçimde harcandığında ortaya çıkmaktadır. Öncelikle zemzem suyu, bedenin dinamikliğini gözeterek dayanıklılığı artırmaya dayanakçı olmaktadır. Bunun yanı sıra zemzem suyu, hastalıklara karşı rehabilitasyon edici özelliği bulunur.
Zemzem suyunun sıhhate yararları ise pek çok bilim insanı tarafından onaylanmıştır. Zemzem suyu içeriğinde bulunan eforlu mineralleri ile bedene yardım olur ve bireyin genel beden sıhhatini gözetmeye dayanakçı olur.Enerji verir
Yapılan araştırmalar, zemzem suyunun öbür sulara göre daha değişik ve tesirli bir içeriğe sahip olduğunu göstermiştir. Zemzem suyu hem fiziksel hem de akılsal olarak şahsa enerji verir, bunun yanı sıra dinlendirici tesiri de bulunmaktadır.
Göz sıhhatini yardımlar
Zemzem suyu, göz sıhhati için de oldukça verimlidir. Gözlerin iyileştirilmesi için nasihat edilen zemzem suyu nadide şifalardan biri olarak kabul edilir.
Bakterilerle gayret eder
Zemzem suyunun bir ehemmiyetli özelliği de mikrop ve bakterilere karşı tesirli olmasıdır. Buda gösteriyor ki, zemzem suyunda lekeleyici hiçbir madde yer almamaktadır. Yapılan testlerde ultraviyole ışınlı harekâta tabi yakalanan bakterilerin zemzem suyunun içinde yine ortaya çıkmadığı belirlenmişitir.Kalsiyum ve magnezyum kaynağıdır
Zemzem suyu reel anlamda bütün bir şifa kaynağıdır. Zira içeriğinde yeterli oranda kalsiyum ve magnezyum bulunur. Bunun yanı sıra, içeriğinde florür vardır, bu da natürel bir mikrop öldürücü tesir oluşturur. Tüm bu reeller bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
Kan trombositlerini artırır
Zemzem suyu kan trombositlerini artırma mevzusunda oldukça tesirlidir ve kan trombositlerini artırmaya dayanakçı bir şifa kaynağıdır. Bu sayede, bedendeki akyuvar seviyesi çoğalarak alyuvar bağışıklığı yükselmektedir. Bu vaziyet de bedendeki detoksları atmaya dayanakçı olur.Hastalıkları iyileştirmeye dayanakçı olur
İslam dinine göre zemzem suyu hastalıkları iyileştirme mevzusunda oldukça aktif bir usuldür. Zira tıbbi açıdan değerlendirildiğinde, öbür su kaynaklarına oranla çok daha fazla mineral kapsamaktadır. Kalsiyum ve magnezyum gibi verimli mineraller kapsayan zemzem suyu, hastalıkları rehabilitasyon etme mevzusunda da oldukça tesirlidir.
Kaynak: drsaglik.net

Yorumlar