Ağzınızın Köşesinde Bu Belirtiler Var ise Hemen Doktora Görünün Neden Mi ? - Pratik Tarifim

Column Left

Sponsorlu Bağlantılar

Takip Et

23 Kasım 2019 Cumartesi

Ağzınızın Köşesinde Bu Belirtiler Var ise Hemen Doktora Görünün Neden Mi ?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Ağzınızın Köşesinde Bu Belirtiler Var ise Hemen Doktora Görünün Neden Mi ?
Vücudunuzda bir şeyler yanlış gittiğinde  bir sinyal gönderilir! Bununla birlikte, vücudumuzun aklımıza gönderdiği sinyallerin ve alarmların her zaman farkında mıyız, bir şeyi bildirmemek yanlış mı? Vitamin eksikliği, stres, obezite sorunları, tansiyon sorunları ve hatta ağır hastalıklar uyarıları, ruhun bir şeyleri yanlış algılaması için organlar tarafından sürekli olarak gönderilir. Bugünün makalesinde, vitamin eksikliğinin en sık görülen belirtileri hakkında konuşacağız.
Yüzündeki lapa lapa kırmızı döküntü
Bu, biyotin eksikliğinin bir işaretidir. Hava değişimi ve vücudun bakteri saldırısı nedeniyle oluşabilir. Sonbahar ve çok soğuk olduğunda, aynı zamanda, ılık bir sonbahar ve yoğun ani bir kış darbesi olması durumunda, özellikle de yüzdeki cilt acı çeker. Rosacea, ciltte alerjik kontrakt dermatit veya atopik dermatit gibi yaygın cilt rahatsızlıkları ortaya çıkabilir. Hepsi birbirine çok benzer, ancak kızarıklığın büyüklüğü, tetiklediği kaşıntı gibi ciltte farklı belirtiler vardır. Ne yapmalısınız? Öncelikle beslenme diyetinize badem, yoğurt, diğer tür fındık, havuç, susam, tahin, avokado ve muz ekleyerek başlayın.

Ağız köşelerinde çatlaklar:Çinko ve B vitamini eksikliğinin bir işaretidir. En çok bu eksikliğe neden olan nedir?Sırt dişlerinin eksikliği,Mide rahatsızlıkları, çoğunlukla mide asidi salgılanmasını arttırır,Anemi,Candida, streptococcus ve staphylococcus’un neden olduğu enfeksiyonlar,Şeker hastalığı,Veya, bazı dermatolojik veya kozmetik ürünlere karşı alerjik bir reaksiyon da bunun nedeni olabilir.
Bununla mücadele etmenin doğal bir yolu tofu, kinoa, ıspanak, pazı, yer fıstığı, kuru kayısı ve diğer tohumları ve baklagilleri diyete eklemek, doktorunuza gitmeden önce bağışıklık sisteminizin doğal olarak artmasına yardımcı olabilir. Organizmanızın demir emilimini arttırmak için diyete brokoli ve lahana eklemeyi de düşünmelisiniz.Aşırı saç dökülmesi:İyot eksikliği bir işaretidir. Bu çoğunlukla organizmamızdaki ana iyot üreticisi olan işlevsiz bir tiroid bezi ile bağlantılıdır. Ayrıca kadınlar, bebek kaybı, düşük yapma, aşırı doğum kontrol hapları kullanımı veya hatta bazı saç stilleri gibi saç stresi gibi aşırı saç dökülmesi ile mücadele edebilir; çoban veya örgüler çoğu zaman.Ancak, bazı mantar enfeksiyonları ve çoğunlukla pıhtılaşma önleyici ilaçlar da dahil olmak üzere belirli ilaçların kullanımı gibi diyabet ve lupus, hem erkek hem de kadın nüfusu arasında saç dökülmesinin ana nedenidir. Ne yapalım? Diyetinize sağlıklı bazlı proteinler gibi daha fazla omega 3 asidi ve süt ürünleri ekleyin, çünkü saç ve saç kalınlığı doğrudan diyetin protein alımına bağlıdır.
Ekstremitelerde uyuşukluk veya yanma hissi:B vitamini grubunda eksiklik belirtisidir. B66, B1, B9 ve B12 gibi bu vitaminler periferik sinir sistemi ile doğrudan ilişkilidir, ancak bu belirtilere anemi, yorgunluk ve depresyon da eşlik edebilir.Ne yapalım? B vitamini eksikliğindeki dengeyi yeniden sağlamanın doğal bir yolu, günlük diyetinize daha fazla ıspanak, pancar, kuşkonmaz, brokoli ve her tür fasulyeyi eklemek. Ayrıca, olabildiğince fazla süt tüketmek gereklidir.Sivilce gibi görünen kırmızı / beyaz büyüme:Bu, A ve D Vitamini eksikliğinin ve esansiyel yağ asitlerinin bulunmadığının bir işaretidir. Akne benzeri büyüme en çok yüzlerde, özellikle de yanaklarda görülür. Bununla birlikte, bu aynı zamanda hormonal dengesizliğin bir işareti olabilir. Doğal olarak, daha fazla fındık ve tohum, özellikle de keten tohumu ekleyerek bu sorunun hızlı bir çözümü olabilir. Süt ürünleri yemek de bu konularda da yardımcı olabilir.
Kaynak : mevlanadansozler.com
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments

Sponsorlu Bağlantılar